laupäev, 14. september 2013

Ettevalmistused reisiks

Kui piletid olemas, hotellid broneeritud, siis vaatasime kriitiliselt üle, mis veel on sellist, mille ettvalmistamist tasub varakult planeerida. Üks selline oli minu pass. Olin ise väga rahul, et olin nii agar ja selle taotluse kohe sisse viisin. Kodakondsus –ja Migratsiooniameti lehel kirjutab, et selleks võib minna kuni 30 päeva. Minu üllatuseks oli pass ühe (!) päevaga valmis. Samas, never know, oleks kohe vaja läinud, oleks kindlasti kauem läinud. Passi läks vaja ka New Yorgi reisiloa taotlemiseks ja online chek-in`de tegemiseks. Passi kehtivus tasub kindlasti üle vaadata, kuna Brasiilia näiteks nõuab, et piiril on ette näidata tagasi- või edasisõidu piletid ning pass peab kehtima 6 kuud riiki sisenemisel (so pärast reisi veel 6 kuud). Kogenud reisija selliste asjade vastu ei eksi, aga kuna tegu on ikkagi Lõuna-Ameerikaga, siis tasub olla pigem korrektne. Igaks-juhuks tegime passidest ka koopiad. Reisikindlustusest ma siinkohal ei räägi, eks igaüks valib sobiva – kas reisibüroo kaudu või krediitkaart, millel kõik vajalikud kindlustused (ravi,pagas jne) peal olemas.
Seesama blogi, millele enne viitasin, hoiatas ka juhuse eest, kus Tšiilis rööviti hotellitoast nende läpakas (tõenäoliselt hotelli personali poolt lavastatud), siis sellest lähtuvalt muretsesime lukud, millega vajadusel asjad hotelli turvaliselt maha jätta. Erinevatesse piirkondadesse reisides saab vaktsineerimise vajaduse infot Välisministeeriumi kodulehelt ning kahjuks ei tule ka seal oma reisi registreerimine ja sealt mõne kontakti üles kirjutamine. Meie otsustasime mitte vaktsineerida, kuna veedame Rios vaid 3 päeva ja enamuse reisist oleme piirkondades, kus oht ei ole nii suur. Kaasa plaanime võtta siiski pipraviina, sidrunheinaõli sääskede vastu ja veel mõningaid medikamente kõhuhädade vastu. Muidugi muretsega asised kaardid ja tehke korralik kodutöö, kuhu te täpselt lähete ja mida seal oodata ja mida mitte, sest ootamatusi tuleb niikuinii!



Reisi broneerimine

Selle reisi juurde viisid meid veidrad juhused. Nagu iga reisisihtpunktiga, siis ka meil oli nii, et kui olime ära sõnastanud soovi minna Lihavõttesaarele (Easter Island ehk Rapa Nui), siis hakkasime igal pool nägema märke selle kohta, et me peame sinna minema. Minu elukaaslane oli vägagi kursis filmiga Rapa Nui ning kui olin selle ka ise ära vaadanud, hakkas miski minu sees torkima ja ei andnud enam rahu J Kuna selline reis on väga kulukas, siis suure hooga midagi bookima ei hakanud, aga nagu öeldakse, et kui sa midagi väga tahad, siis tekivad võimalused. Seega saigi alguses piirdutud vaid erinevate blogide lugemisega nendest, kes on saranse ettevõtemise läbi teinud. Eriti meeldis mulle ühe paarikese blogi, kes olid veetnud 3 kuud Lõuna-Ameerikas - see oli väga inspireeriv ja julgustav ning andis motivatsiooni ka enda seiklused kirja panna, et saaksime olla omakorda kellegi reisi tõukeks ja nõuandjaks J
Niisiis – piletite ostmiseks läks pool aastat enne reisi. Tasub pilk peal hoida Estraveli sooduskampaaniatel, meie hoidsime nende kaudu broneerides kokku 400 eurot. Ostsime Estraveli kaudu lennud Tallinn – Helsingi - New York – Rio De Janeiro ja sama marsruut koju tagasi. Omal käel broneerimise American Airlines`i kaudu lennud Rio De Janeiro – Santiago – Rapa Nui – Santiago – Sao Paolo – Rio De Janeiro. Reisi pikkus kokku 16 päeva – 02. – 17. märts 2014. Vahepeatusena olime esmalt 3 ööd Rios, 6 ööd Rapa Nuil ja tagasilennul 1 öö New Yorgis. Hotellide broneerimine New Yorki ja Rapa Nuile läks valutult. Tasub mainida, et öö Brooklynis on umbes samas hinnaklassis kui öö Eesti hotellides (meie maksime 1 öö eest kahele 106 €). Ka Rapa Nui hotell oli nädal ajase viibimise kohta väga mõistliku hinnaga. Üllatav oli see, et kui ma alguses arvasin, et see väikese asustusega maailmast lõigatud kohas sisaldab heal juhul paari suuremat hotelli siis oli valik ikka üle 50 hotelli vahel ja absoluutselt igas hinnaklassis. Meie valisime keskpärase, keskuse (Hanga Roa) lähedal, kuna planeerimise palju jalgsi matkata ja soovisime, et õhtul oleks võimalus kerge vaevaga kohalikku seltsielu kaema minna. Rio hotelli osas läks keerulisemaks selles suhtes, et endale teadmata olime reisi bookinud täpselt Rio karnevali ajale (28.02 – 08.03). Meie olime Rios 03. – 06. märts J Hotelli broneerimise septembri alguses ja valik oli selleks ajaks juba väga kitsas, kuid hea, et hakkasime varem vaatama ja seetõttu saime pigem turvalisemasse piirkonda, olles ise õnnelikud, et veel üldse midagi saime J Siinkohal meenub, et mu sõbranna ütles selle peale, et mõni inimene unistab terve elu Rio karnevalist ja teie satute „kogemata“ samal ajal sinna J Meie võtsime seda taaskord märgina, et oleme õigel teel!



(pilt Pinterest, Sellist asja läksime otsima!)